Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Dno miednicy - jakie pełni funkcje?

Trzeba wiedzieć, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują także w właściwej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Z racji tego każdy z nas powinien w przyzwoity sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale również nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz wybranych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób bardzo staramy się realizować możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. Przy tego typu nieprzyjemnościach szczególnie ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto warto zwrócić szczególną uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco też istnieje możliwość ich wykonywania. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak skurcz, w trakcie wprowadzania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Gdy dojdziemy do kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem lub siedząc przed telewizorem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy