Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Należy mieć świadomość tego, że mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo ważna grupa mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują też w poprawnej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. W związku z tym każdy powinien w odpowiedni sposób przypilnować to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale również nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna miednicy pilnują utrzymanie moczu w pęcherzu a także różnych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno też ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kompetentny sposób bardzo staramy się realizować możliwie najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. Przy tego typu nieprzyjemnościach bardzo istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto osoby ze wspomnianymi problemami powinny zwrócić szczególną uwagę na niektóre ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Siedząc, leżąc jak i stojąc również można je wykonywać. Należy prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed komputerem. Regularne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy