FC Barcelona zwycięża z Realem i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Real przegrywa - FC Barcelona zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

Na przestrzeni ostatnich lat forma rozgrywania spotkania o Superpuchar Hiszpanii troszkę się zmieniła i nie da się temu zaprzeczyć. Sympatycy piłki nożnej z Hiszpanii mogą czuć swego rodzaju zawód, ponieważ mecze o ten puchar przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W turnieju o ten puchar walczą obecnie cztery zespoły, a zwycięzcy par półfinałowych rywalizować ze sobą będą w finałowym pojedynku. W tym sezonie na przeciw siebie w finałowym starciu stanęły drużyny Realu i FC Barcelony. Fani piłkarscy z całej Europy mogli być więc uradowani, ponieważ oznaczało to pierwsze El Classico w meczu o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. W pierwszym zespole drużyny Barcelony gra kapitan piłkarskiej polskiej reprezentacji, czyli Lewandowski.

Tak więc polski zawodnik stanął przed szansą na wygranie pierwszego pucharu w barwach Barcelony. Wielu dziennikarzy sportowych zaznaczało przed tym pojedynkiem, zdecydowanym faworytem do wygranej jest Real. Triumfator ostatniej edycji Champions League a także panujący w tej chwili mistrz La Liga to prawdziwa maszyna do zwyciężania finałów, i z tego powodu gigantycznym zaskoczeniem byłby każdy inny rezultat niż ich triumf. Od samego początku finałowego pojedynku ogromną przewagę miała drużyna FC Barcelony. Zawodnicy bardzo dobrze czytali się na murawie i bez większego problemu tworzyli kolejne kontry w okolicach szesnastki przeciwnika. Pierwsza bramka w finale została strzelona przez piłkarzy Barcelony, a jej autorem był Gavi, który sfinalizował świetne podanie od Lewandowskiego. Do bramki przed zakończeniem pierwszej części trafił kapitan polskiej reprezentacji, któremu świetnym zagraniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2 do 0 dla Barcelony, a gracze madryckiego Realu wyglądali źle na tle oponenta. W II połowie wygląd meczu się nie zmienił, a dwadzieścia minut przed końcem Barcelona zdobyła trzeciego gola. Real strzelił jedną bramkę w doliczonym czasie gry, a jej zdobywcą był Karim Benzema. W ostatecznym rozrachunku pojedynek skończył się rezultatem 3:1 dla Barcelony, która tym sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.