Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Jakie funkcje pełni dno miednicy?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że mięśnie dna miednicy, inaczej mięśnie Kegla, to bardzo istotna grupa mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie podtrzymują także w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. W związku z tym każdy z nas powinien w porządny sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale także nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za utrzymywanie moczu w pęcherzu i dodatkowo określonych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w profesjonalny sposób bardzo staramy się dokonywać możliwie jak najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z urologicznymi, proktologicznymi za także ginekologicznymi problemami. W tego typu komplikacjach ogromnie ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno siedząc, leżąc jak i stojąc. Powinno się wykonywać kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Kiedy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu bądź też siedząc przed telewizorem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy