Reprezentacja narodowa Argentyny wygrywa w pojedynku finałowym mistrzostw świata w Katarze!

Fantastyczne finałowe spotkanie mundialu w Katarze - drużyna Argentyny triumfuje!

Ze zniecierpliwieniem futbolowi sympatycy wyczekiwali starcia finałowego, które miało się odbyć w niedzielny wieczór. Z pewnością zakończone niedawno światowe mistrzostwa w Katarze były wyjątkowe pod wieloma względami. Mogliśmy obserwować naprawdę sporo emocjonujących pojedynków, a także widowiskowych goli i interwencji bramkarzy. Możemy nawet stwierdzić, że fani piłkarscy w Polsce mogą być zadowoleni. Bowiem po 36 latach reprezentacja piłkarska Polski zdołała wyjść z grupowych rozgrywek na światowych mistrzostwach, co można z całą pewnością określić pewnym sukcesem. Nie planujemy się jednak koncentrować na wadach polskiej piłki nożnej. W tym momencie o wiele ważniejsze jest to, żeby przedstawić jak niesamowitym zdarzeniem było starcie finałowe mistrzostw świata, które był rozgrywane w Katarze. Na przeciw siebie stanęły: drużyna narodowa Argentyny oraz broniąca tytułu mistrzów świata narodowa reprezentacja Francji.

Niepodważalną gwiazdą w narodowym zespole Argentyny jest Messi, który przez wielu jest uważany ze najlepszego piłkarza w historii tej dyscypliny. W reprezentacji Francji za najwybitniejszego podaje się Mbappe, który wielokrotnie już udowodnił na tych mistrzostwach, że pomimo młodego wieku, czeka go jeszcze bardzo dużo sukcesów. Finałowe spotkanie niesamowicie rozpoczęło się dla drużyny Argentyny, która po I połowie prowadziła rezultatem 2:0, po trafieniach Messiego a także Di Marii. Przebieg tego finału był jednak nieco zdumiewający, gdyż zawodnicy drużyny narodowej Francji totalnie nie mogli odnaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej połowie wystartowali do ataku i przyniosło to efekty. Dwie bramki w trakcie 2 minut zdobył Mbappe, doprowadzając w ten sposób do dodatkowego czasu gry. W dodatkowym czasie gry na prowadzenie znowu wysunęła się drużyna narodowa Argentyny i gdy mogło wydawać się, iż już jest po finale, do akcji znowu wkroczył Mbappe. Arbiter podyktował jedenastkę, a napastnik Francji zmienił go na gola. Mecz zakończył się wynikiem trzy do trzech. Na wielbicieli piłki nożnej zebranych na trybunach czekały więc karne. Narodowa kadra Argentyny okazała się lepsza podczas rzutów karnych. W taki sposób Lionel Messi zdobył wszystkie tytuły, jakie mógł zdobyć w ciągu kariery piłkarskiej. Drużyna narodowa Francji zostaje wicemistrzem świata, jednak z Mbappe w składzie z całą pewnością za 4 lata znowu będzie walczyć o wygranie mundialu.